Finał akcji ?Free rice?

 

Przez cały rok szkolny nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie ?Free rice? wykorzystując swój angielski do zbierania ziarenek ryżu. Akcja organizowana jest w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ.

Na stronie internetowej www.freerice.com uczniowie znajdowali słowo w języku angielskim i cztery propozycje co to słowo może oznaczać. Następnie wybierali odpowiedź, która według nich jest dobra. Każda prawidłowa odpowiedź oznaczała przekazanie przez sponsorów 10 ziarenek ryżu dla potrzebujących. Na stronie pojawiała się także miska, która napełniała się ryżem w zależności od tego jak uczniowie poradzili sobie z zagadką. Jeśli odpowiadali prawidłowo, dostawali trudniejsze pytanie. Jeśli się pomylili, następna zagadka była nieco prostsza.

W akcji chodziło nie tylko o pomaganie innym, ale też o poprawienie poziomu językowego i pogłębienie wiedzy z zakresu różnych dziedzin. Projekt trwał od października do końca maja. W tym roku udało się osiągnąć rekordowy wynik tj. ok. 600 000 pkt.! ?Wręczenie nagród miało miejsce 01.06, czyli dokładnie w Dniu Dziecka.

Oto wyniki:

1 miejsce: Lena Perzyńska 1B oraz Oliwier Sadłowski 1B

2 miejsce: Nina Król 1A

3 miejsce: Julia Czapska-Pruszak 1B

Wyróżnienia: Helena Paprocka 2A, Jan Jedlikowski 8C

 

Gratuluję!

 

Ewelina Wącisz

 

Skip to content