Kamil Żak zwycięzcą w etapie diecezjalnym konkursu biblijnego

 

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszego liceum, Kamil Żak, został zwycięzcą etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Civitas Christiana,  a Jego koleżanka z klasy Zuzanna Szelągowska zajęła IV miejsce.

Podczas finałowego starcia w Koszalinie nasi uczniowie stanęli do zmagań konkursowych wraz z kolegami i koleżankami z całej diecezji, wyłonionymi podczas rywalizacji na etapie szkolnym.

W tym roku przedmiotem pytań były Księga Jeremiasza oraz Listy św. Piotra. Najpierw uczestnicy musieli wykazać się wiedzą podczas testu pisemnego, potem czekała na nich jeszcze seria pytań ustnych. Żeby wywalczyć sobie prawo reprezentowania diecezji na arenie ogólnopolskiej, trzeba było wiedzieć, w jakich prowincjach rozproszeni byli adresaci 1 Listu św. Piotra, które fragmenty dołączono do Księgi Jeremiasza podczas ostatecznego momentu formowania się tekstu oraz dokończyć zdanie rozpoczęte przez apostoła.

Przewodniczący jury konkursowego stwierdził, że konkurs nie należał do najłatwiejszych, tym bardziej cieszymy się wielkim sukcesem naszych pierwszoklasistów z LOTS!

http://www.diecezjakoszalin.pl/26-ogolnopolski-konkurs-wiedzy-biblijnej

Skip to content