Nowy system biblioteczny MOL NET+

 

     Od 2go semestru br. szkolnego uruchamiamy w szkolnej bibliotece nowy system wypożyczania książek MOL NET+. ułatwiający pracę nie tylko bibliotekarzowi ale również korzystanie z zasobów biblioteki przez uczniów. Dzięki niemu katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych. Uczniowie zawsze mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek.

     Dzięki nowemu oprogramowaniu katalog zbiorów bibliotecznych dostępny jest do przeglądania i wypożyczania na „zewnątrz”, w ogólnodostępnej sieci internetowej. Użytkownicy otrzymują również:

  • automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+ a kontem ucznia w dzienniku elektronicznym UONET+ (gdy w danej szkole taki dziennik funkcjonuje),
  • intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom mechanizmu faceted search,
  • możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy),
  • podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur,
  • możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

Kliknij tu aby się zalogować do system wypożyczania książek MOL NET+


Już dzisiaj uczniowie, którzy mieli podane adresy mail w e-dzienniku mogą samodzielnie założyć i korzystać z usług jakie oferuje Profil czytelnika.

Uczniowie, bez maili w e-dzienniu muszą przekazać swój adres e-mail do biblioteki szkolnej. Dopiero po wprowadzeniu go do systemu przez nauczyciela bibliotekarza, możliwe będzie samodzielne założenie i korzystanie z konta czytelnika.

Pod tym linkiem znajduje się instrukcja założenia konta i korzystania z systemu MOL NET+

 

Skip to content