Projekt Free rice

 

Przez cały rok szkolny nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie Free rice wykorzystując swój angielski do zbierania ziarenek ryżu. Akcja organizowana jest w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ.
Na stronie internetowej www.freerice.com uczniowie znajdowali słowo w języku angielskim i cztery propozycje co to słowo może oznaczać. Następnie wybierali odpowiedź, która według nich jest dobra. Każda prawidłowa odpowiedź oznaczała przekazanie przez sponsorów 10 ziarenek ryżu dla potrzebujących. Na stronie pojawiała się także miska, która napełniała się ryżem w zależności od tego jak uczniowie poradzili sobie z zagadką. Jeśli odpowiadali prawidłowo, dostawali trudniejsze pytanie. Jeśli się pomylili, następna zagadka była nieco prostsza.
W akcji chodziło nie tylko o pomaganie innym, ale też o poprawienie poziomu językowego i pogłębienie wiedzy z zakresu różnych dziedzin. Projekt trwał od października do końca maja. W tym roku udało się osiągnąć bardzo wysoki wynik ok. 380 000 pkt.! Wręczenie nagród miało miejsce na słówku 28.05.
 
Oto wyniki:
1 miejsce: Oliwier Sadłowski 3a
2 miejsce: Kamil Żak 3a
3 miejsce: Piotr Albanowski 3a
Gratuluję!
Ewelina Wącisz
 
 
Skip to content