Samorządowe podsumowanie – grudzień 2023

 

Grudzień okazał się bardzo pracowity dla Samorządu Uczniowskiego. Oto nasze akcje i ich krótkie podsumowanie:
 
1. Mikołajki – 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Przebrani w świąteczne stroje uczestniczyliśmy w spotkaniu z biskupem z Miry, który obdarował wszystkich słodkimi upominkami. Punktem kulminacyjnym była długa przerwa, podczas której serwowano gorącą czekoladę z pierniczkami i ciasteczkami korzennymi – zarówno w holu jak i w pokoju nauczycielskim. Kawiarence towarzyszył przegląd piosenek świątecznych w języku angielskim, czyli słynne karaoke, challenge z kolorowankami i zagadkami świątecznymi, selfie z reniferem oraz tańce. Każdy mógł również zrobić sobie profesjonalne zdjęcie na mikołajkowej ściance. Dziękujemy ks. Dyrektorowi, Radzie Rodziców, p. Marlenie Kaczmarek (MK Art Kaczmarek, Lena Kaczmarek fotografia), wszystkim zaangażowanym oraz św. Mikołajowi 😉. Gratulujemy Liliannie Andrzejak z kl. 1d wygranej w konkursie na najciekawsze mikołajkowe przebranie oraz Mikołajowi Robionkowi z kl. 4c zwycięstwa w plebiscycie na najładniejszy świąteczny sweterek.
 
2. Ulica Adwentowa – dziękujemy wszystkim klasom, które umiliły nam przedświąteczny czas przygotowując i serwując pyszności w ramach tej akcji. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup nagłośnienia dla naszej szkoły. Szczególnie chcielibyśmy wyróżnić klasę 2c, która wykazała się największą operatywnością i przedsiębiorczością.
 
3. Najładniej udekorowana sala lekcyjna – w tym roku konkurs ten wygrała klasa 3a, która świątecznie ozdobiła salę 117, wyróżnienia zaś otrzymały sala do religii 111 oraz s. 218 (kl. 4b).
 
4. Tak niewiele – bożonarodzeniowa akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek. Chcielibyśmy wyróżnić klasę 3c, która wsparła Dom Pomocy Społecznej w Prusach sporządzając świąteczną paczkę dla podopiecznych tej placówki oraz klasę 4a, która wspomogła podopieczną fundacji.
 
5. Skarbonka z misją – jako Szkoła Salezjańska po raz kolejny pragnęliśmy wesprzeć materialnie działalność misyjną salezjanów wywodzących się z Inspektorii Pilskiej. Podczas tegorocznego Adwentu chcieliśmy wesprzeć dzieło salezjańskie, za które odpowiada ks. Andrzej Borowiec (były katecheta naszej szkoły). Zebrane fundusze będą przekazane na wsparcie dzieci i młodzieży ulicy w Santa Cruz. Do naszego sklepiku trafiła więc papierowa Skarbonka z misją, do której składano drobne ofiary będące wyrazem osobistej rezygnacji z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Szczegóły: Misja Boliwia: Adwent 2023 – Salezjanie Inspektoria Pilska
 
6. Imieniny ks. Dariusza Presnala – 19.12 imieniny obchodził nasz lokalny ksiądz Bosko, czyli ksiądz Darek. Po porannej Mszy Świętej był czas na życzenia i prezenty podczas słówka:
“Życie jest jak gra w szachy. Nie można cofnąć ruchów, ale można uczynić kolejny krok lepszym.” Drogi księże Darku! Z okazji imienin życzymy, aby każdy Twój krok przybliżał Cię do wymarzonego celu. Wszystkiego najlepszego!
 
7. Offline challenge – gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się wyzwania polegającego na odłączeniu się od sieci na 24h. Mamy nadzieję, że czas spędzony w ten sposób pomógł Wam pobyć ze sobą oraz odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci.
 
8. Wycieczka do Poznania – integracja i edukacja 07.12. Dziękujemy p. Karolinie Pettke za możliwość wzięcia udziału SU w wyjeździe na wystawę multimedialną van Gogha połączoną ze zwiedzaniem jarmarku świątecznego w Poznaniu.
 
 
Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie, przychylność, dobre słowo oraz zaangażowanie! Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i cudownego 2024 roku!
 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Ewelina Wącisz
 
Skip to content