Używane podręczniki w ZSTS

 

Czy warto sprzedawać i kupować używane podręczniki szkolne?

Po pierwsze używane podręczniki szkolne są tańsze od nowych i to znacznie. Po drugie kupując podręczniki z drugiej ręki przykładamy cegiełkę do ochrony środowiska. Po trzecie można wyszukać podręczniki w bardzo dobrym stanie niewiele różniące się od nowych zestawów. Po czwarte, w przypadku zagubienia czy zniszczenia używanej książki ponosimy mniejsze straty finansowe. Po piąte często w używanych książkach można odszukać zapiski czy notatki na marginesach, co jest bardzo przydatne. Bardzo opłacalny jest zakup używanych podręczników, jeśli wiemy, że te książki będą używane rzadko lub są dodatkiem do obowiązkowych materiałów.

Warto przekonać się do używanych szkolnych podręczników, które można spróbować odnowić poprzez dodanie okładek szkolnych czy dopasowanych naklejek. Ponadto dobrze jest zachęcić swoje pociechy do dbania o swoje szkolne wyposażenie, aby pod koniec roku szkolnego sprzedać podręczniki młodszym uczniom.

Jest wiele miejsc, które mogą oferować używane podręczniki szkolne. Warto zajrzeć do okolicznego antykwariatu i księgarni ? w takich miejscach często prowadzone są skup i wyprzedaże starych książek.

W ZSTS organizujemy stacjonarne kiermasze książek. Aby jednak ułatwić i dać możliwość zakupu nie tylko w dniu stacjonarnego kiermaszu, dajemy taka możliwość online !!

 

podręczniki szkolne używane  Jak działa nasz kiermasz ?
 KIERMASZ >> Formularz zgłoszenia podręcznika do sprzedaży
 KIERMASZ >> Wystawione podręczniki do sprzedaży
 KIERMASZ >> Moje konto
Skip to content